Vesipiibud

Vesipiip, Vesipiibud, süsi ja tubakas. Nõuanded, blogi.

vesipiibukondoomMilleks see veel vajalik on? Aga selleks et haigeks jäämine ei ole tore. Et seda ei juhtuks on kõige õigem mitte jagada vesipiibu otsikut inimestega keda sa ei tunne.

Aga samas peaksid ka tuttavatega piipu tõmmates lugu pidama hügieenist. Keegi võib olla hiljuti saanud mõne nakkushaiguse, nt gripi ja ühest vooliku otsast tõmbamisel on suur tõenäosus, et ta nakatab ka sind.

Õnneks toodetakse vesipiibu vooliku külge lihtsalt paigaldatavaid huulikuid, mida ka vesipiibu kondoomideks kutsutakse. Töötab ju enamvähem samal põhimõttel… Nad on tehtud plastikust, on väga odavad ja praktilised.

Eriti oluline on huulikute kasutamine kohvikutes/loungedes. Seal liigub palju võõrast rahvast ja valesse ringi sattudes võidki nakatuda. Alati on mõistlik oma otsik käepärast hoida ja seda ka kasutada.

Otsikud on saadaval vesipiibu poodides, tavaliselt maksavad 0,06€/tk. Kõige mõistlikum on osta 100tk korraga, siis on kõige odavamas kohas hind 0,025€/tk – LINK

Ühekordse otsiku asemel on alati hea mõte kasutada nikotiinfiltrit. Lisaks nakkushaiguste vältimisele on tal veel see eelis, et ta püüab kinni päris palju kahjulikke aineid mida suits sisaldab. Jah, nikotiini ta tegelikult (vähemalt olulisel määral) kinni ei püüa, aga see eest tahma ja muud sodi küll. Kui vaadata lähemalt nikotiinifiltris olevat söepadrunit peale kümne vesipiibu tegemist läbi selle, siis näed mis sinna sisse on kogunenud. Muidu oleks see kõik aga kopsus.