Vesipiibud

Vesipiip, Vesipiibud, süsi ja tubakas. Nõuanded, blogi.

vesipiibususigoldencoalGolden Coal`i fenomen

Vesipiibu süsi nimega Golden Coal oli Eestis kunagi kõige levinum. Praeguseks on ta aga teadlikumate vesipiibutajate jaoks unustatud teema.

Tegemist on küll täiesti normaalse söega (maailma mastaabis on bränd Golden Coal siiski suht tundmatu), aga selle raha eest mis Eestis üks pakk maksab, saab siinsamas võrdväärset sütt kaks pakki. Asi on selles, et ta on omadustelt täiesti identne Belgia 33mm vesipiibu söega ja viimane maksab SIIT kümnekaupa ostes 0,95€ pakk. Samas Golden Coal maksab poodides 2 – 3,2€ pakk.

Aga miks ta siis nii kallis on?

Tema kalli hinna põhjuseks ei ole mitte omahind (tehasest hulgi ostes maksab ta samapalju kui Belgia 33mm vesipiibu süsi) vaid see, et ta oli Eestis mitme aasta vältel ainuke saadaolev normaalne kiirsüsi. Temaga konkureeris ainult Habibi vesipiibu süsi, mille kvaliteet aga ei kannata mingit kriitikat.

Ja nii inimesed harjusid mõttega et Golden Coal = hea vesipiibusüsi, kõik muud söed = halb. Ja aastaid tagasi see põhimõte tõepoolest Eestis kehtiski.

Kuigi nüüdseks on ajad totaalselt muutunud ja saadaval on samaväärset sütt poole odavama hinnaga, ostavad mõned siiski vanast harjumusest seda sütt. Aga kui mingilgi määral veel ikka ostetakse selle hinnaga, siis pole kaupmeestel mõtet ka hinda langetada, nii lihtne see ongi.