Vesipiibud

Vesipiip, Vesipiibud, süsi ja tubakas. Nõuanded, blogi.

Palestiina naine vesipiibuga Gaza City internetikohvikus

Kuigi Gaza sektoris elava 1,5 miljoni inimese jaoks pole blokaadi tõttu palju naudinguid järele jäänud, on sealsete naiste elu nüüd ühe mõnu võrra veelgi vaesem, kuna maakitsust kontrolliv rühmitus Hamas keelas neil vesipiipu teha.

Hamas saatis eile populaarsetesse rannaäärsetesse kohvikutesse erariietes agente, kes keelu täitmist kontrollivad. Rühmituse arvates hävitab vesipiibuga mehkeldamine abielusid ja rikub palestiinlaste mainet, vahendas AP.

Mitmed naised on nördinud.

«See on rumal,» ütles 29-aastane raamatupidaja Haya Ahmed, kes on vesipiipu nautinud ligi kümme aastat. «Me ei suitseta tänaval, vaid restoranides, kuhu vähesed inimesed saavad siseneda.»

Ta ennustas, et keeld teeb vesipiibud mässumeelsetele noortele naistele varasemast veelgi ahvatlevamaks. «Iga keelatud asi muutub ihaldatavaks. See otsus viib kindlasti piibutajate arvu suurenemiseni,» ütles Ahmed.

Paljud gazalased kogunevad õhtuti rannakohvikutesse ja naudivad vesipiipe varaste hommikutundideni. Islamiseadus ei keela naistel tubakat kasutamast, kuid paljud panevad seda pahaks suitsu imemisega kaasneva seksuaalse alatooni tõttu.

Allikas: Postimees