Vesipiibud

Vesipiip, Vesipiibud, süsi ja tubakas. Nõuanded, blogi.

Sildistatud: Vesipiip

Kust leida vesipiip millel nii hind kui kvaliteet ok oleks?

Hetkel Eestis suurima valiku ja soodsaimad hinnad leiab klikates siia – VESIPIIBUD

Kasulik on vesipiip alati osta internetist, kuna internetipoe ülalpidamiskulud ja sellest tulenevalt ka toodete väljamüügihinnad on märkimisväärselt väiksemad tavapoodidest.

Pealegi on tellimine tehtud imelihtsaks ja tellitud kaup jõuab ostjani kahe tööpäeva jooksul ning kokkuleppel müüjaga isegi samal päeval. Vesipiibud toimetatakse kohale turvaliselt pakendatult ja tasuta(!) ning tellitud asjade eest saab soovi korral tasuda Eesti Posti kullerile kauba kättesaamisel.

Lühidalt öeldes on vesipiibud (samuti tubakad, söed ja lisavidinad) korralikus internetipoes odavamad, samuti on seal piipu valida / tellida ja kätte saada lihtsam – ei pea kodust väljagi astuma.

Vesipiibud jagunevad kategooriatesse:

Egiptuse vesipiip

1. Egiptuse ja muude araabiamaade vesipiibud. Enamasti on need kohutava kvaliteediga, aga tuleb ette ka korralikke isendeid. Egiptuse omad on hetkel Eestis veel kõige levinumad. Neid on aegade jooksul väga palju reisidelt kaasa toodud, kuid enam pole eriti mõtet – Egiptuses toodetud piip ei ole enam Egiptuses niipalju odavam, et seda sealt tuua tasuks, lisaks on Eestist ostes neil 6 kuuline garantii. Kui tahad korralikku Egiptuse piipu hea hinnaga, siis vaata siia – Egiptuse vesipiibud

Modernne vesipiip

2. Modernse disainiga vesipiibud. Need annavad lisaks piibutamisnaudingule ka kodule ilmet ja töötavad sisekujunduselemendina. Nad on enamasti (kui välja jätta mõned hiina päritolu koopiad) hea kvaliteediga. Hiina koopiaid müüakse Eestis juba mõneski poes, aga miskipärast tahetakse nende eest hingehinda. Hetkel ainuke koht kust saab korralikke modernseid piipe ja seejuures mõistlike hindadega, asub siin – Modernsed vesipiibud

mini vesipiip

3. Väikesed vesipiibud (alla 50cm). Need pole mõeldud kasutamiseks. Võimalik see nendega küll üldjuhul on, aga see rahaline kokkuhoid mis ostmisel saavutatakse, jääb hiljem alla ravikuludele. Suits lihtsalt ei puhastu nii väikese toru puhul piisavalt.

Nad on mõeldud suveniirideks ja kodukaunistuseks.

Milline vesipiip on kõige parem?

See sõltub ennekõike sellest milleks seda vaja läheb. Universaalset varianti igaks elujuhtumiks ei ole olemas. Näiteks kui ta on vajalik reisile kaasavõtmiseks, siis on mõistlik valida selline mis ei kaalu palju ja mida saab juppideks lahti võtta, et ta pagasis palju ruumi ei võtaks.

Kui otsid sellist, mis oleks hea nii kodus kasutamiseks kui ka kodu ilmestamiseks, siis on mõistlik valida modernne vesipiip. Lisaks välimusele tuleks siinkohal silmas pidada ka seda, et ta oleks piisava kõrgusega. Alla 50cm pikkused vesipiibud pole siinkohal sobilikud.

Esiteks on suitsu maitse neil kehvavõitu ja teiseks ei jõua suits neis piisavalt puhastuda. Seda põhjustab nii metallosa kui ka vooliku pikkus (väikesed piibud omavad reeglina lühemat voolikut, metallosast rääkimata) kui ka vee kogus vaasis.

Mida pikem tee suitsul enne organismi jõudmist läbida tuleb, seda rohkem ta puhastuda ja jahtuda jõuab. Mida jahedam on suits seda maitsvam ja kahjutum ta on. On teaduslikult tõestatud et suitsu kantserogeensed omadused on otseses sõltuvuses temperatuurist, tõustes märkimisväärselt kuuma suitsu puhul.

Väikesed piibukomplektid omavad ka väikest vaasi. Kuna vee kogus, mis suitsul läbida tuleb, on samuti üks tähtsamaid faktoreid suitsu maitse ja puhastumise kujunemisel, siis ei saa ka sellest mööda vaadata. Mida rohkem suits veega kokku puutub, seda puhtamaks ja jahedamaks ta muutub.

Kui kasutad väikest piipu, siis peaksid kindlasti kasutama ka nikotiinifiltrit ja mullifiltrit. Esimese nimetus on küll tootja poolt veidi eksitav – reaalsuses ta nikotiini ei filtreeri (vähemalt mitte olulisel määral), küll aga puhastab suitsu edukalt muudest kahjulikest ühenditest nagu tahm, tõrv ja muu sodi mis muidu kopsu jõuaksid. Mullifilter jällegi suurendab suitsu kokkupuutepinda veega.

Kui vesipiip on vajalik ainult tõmbamiseks ja sisustuselemendina erilist tähtsust ei oma, siis ajab Egiptuses toodetu asja ära. Lihtne ja praktiline.

Mitme voolikuga vesipiip võiks olla?

Kui tõmbad peamiselt üksinda, siis on ühe voolikuga kõige õigem valik.

Kui reeglina tõmbate kahekesi või veelgi suurema seltskonnaga, siis tuleks kindlasti eelistada kahe voolikuga varianti.

Vesipiip ei pea kohe algselt olema kahevoolikuline, kõikidele korralikele mudelitele on saadaval lisavooliku adapterid ja lisavoolikud, mis käivad sinna kus algselt asus ventiil.

Kolme ja enama voolikuga vesipiibud reeglina nii head ei ole kui algselt arvata võiks. Kui nende lisavooliku kinnituskohad on ilma klappideta, siis tuleb neil voolikutel millest hetkel ei tõmmata näppu ees hoida, et teised tõmmata saaksid. Paraku reaalne elu on näidanud, et seltskonnas kellegil see ikka ununeb ja siis ei saa ka teised korralikult tõmmata. Kui voolikute kinnituskohad siiski on varustatud klappidega, siis on väga oluline klappides olevad kuulikesed puhtad hoida, muidu on tõmbamine raskendatud. Kolme ja enama voolikuga piipude puhul on aga klappide pidev korrashoid suht tüütu tegevus.

Vesipiibud ja ajalugu

evulutsioon

Vesipiibud on pärilt Indiast, kus esimene vesipiip valmis veidi rohkem kui 500 aastat tagasi. See vigur oli valmistatud kookospähkli koorest ja bambusest torudest. Indias said vesipiibud peagi väga populaarseks ja levisid kaupmeeste ja ränduritega naabermaadesse.

Sellise disainiga asjad, nagu me praegu tunneme, võeti esimesena kasutusele Türgis.

Türgi ja selle ühe populaarseima kuurortlinna Alanya kohta on nüüd muide olemas eestikeelne veebileht – Alanya

Euroopas hakkasid vesipiibud levima 19 sajandi lõpul, kus nad kujunesid salongiõhtute ja intellektuaalide koosviibimiste elegantseks osaks.

Tõeliselt populaarseks said nad läänemaailmas aga 21 saj algul. Praeguseks on veepiibud väga levinud nii USA-s (seal kutsutakse teda “hookah”-ks) kui ka Euroopas ja hakkavad juba tavasigaretti välja tõrjuma. Selle põhjus on väga lihtne – kes vesipiipu on nautinud, see 99,9% tõenäosusega enam sigarettidest lugu ei pea.

Ajalugu Eestis

Esimesed piibud jõudsid siia 90-te algul. Mõnda aega olid nad laiemale üldsusele täiesti tundmatud, see oli puhtalt äri-ja kultuurieliidi hobi.

Tavainimeseni jõudsid nad 90-te lõpul kui neid hakati pakkuma mõnedel üritustel (Vibe´d, Pühajärve Beach Party, Õllesummer). Samuti alustas siis selles vallas rahva harimist vesipiip.ee, kust piipe/tubakaid/süsisid ka igaüks omale osta sai. Avati ka Eesti esimene restoran, kus piibud menüüs olid – Bazar.

2005 aasta paiku said vesikad/vessarid väga popiks teismeliste hulgas, mis ajendas mõningaid ametnikke nende kohta igasugu vahvaid artikleid kirjutama, eesmärgiga noorsugu neist eemale peletada. Need artiklid koosnesid nii koomilistest pöidlast väljaimetud lausvaledest (a´la 1 piip = 100 sigaretti), et nad täitsid küll üldjoontes oma ülesande (noorte ja ullikeste eemale hirmutamine), aga samas muutsid selle hobi veidi vanemate ja natukenegi mõtlemisvõimeliste kodanike hulgas populaarsemaks kui kunagi varem.

Täna võib kindlalt väita, et vesipiibud on siiakanti tulnud selleks et jääda. Nad on muutunud mitte ainult Eesti, vaid terve lääne ühiskonna kultuuri lahutamatuks osaks.

E-Vesipiip

mai 23, 2010 Lounged, Tervis, Vesipiibud

e-vesipiip

E-sigaretid, e-sigarid ja e-piibud on suht levinud asjad. Tihti küsitakse, et kas e-vesipiipu ei võiks leiutada.

Tegelikult on see juba ammu leiutatud. Ülal olev pilt annab ettekujutuse millest see koosneb. Põhimõtteliselt toimib ta nagu tavaline e-sigarett, vesipiibu disain on lihtsalt butafooria.

Nii nagu e-sigarett, töötab ka e-vesipiip patarei pealt, mis kuumutab lõhnastatud nikotiinipadrunis olevat vett ja muudab selle auruks. Suits mis sealt lõpptulemusena väljub ei ole mitte suits, vaid lõhnastatud ja nikotiini sisaldav veeaur ja seetõttu tal praktiliselt puuduvad kahjulikud omadused, mis suitsul muidu oleks.

Tegelikkuses e-vesipiibu puhul tervislik effekt on märgatavalt väiksem kui e-sigareti puhul. Asi on selles, et ka tavalise vesipiibu “suits” ei koosne puhtalt suitsust, nagu tavasigaretil, vaid tervelt 95% veeaurust. Seega tuleb e-vesipiibust vaid 5% vähem päris suitsu kui tavalisest vesipiibust. Kas see on seda väärt, et muretseda kordi kallim aparaat, jääb igaühe enda otsustada…

Vesipiibu masin

Hiljuti töötati välja masin, mis teeb piibutaja elu mugavamaks. Mingit seost sel e-vesipiibuga küll pole, aga ei hakanud selleks eraldi teemat tegema.

See masin puhastab sinu eest piibu, läidab söe ning tõmbab piibu käima. Väga sobilik oleks seda kasutada vesipiibu baarides-loungedes…

Siin väike demovideo:

Tagurpidi vesipiip

veebruar 20, 2010 Vesipiibud

vesipiip-1Mõni aeg tagasi tuli ühel prantsuse disainpiipude tootjal mõte vesipiip vesipiip-4tagurpidi pööratuna tööle panna. Ehk siis vaas asub üleval ja tubakapits all.

Idee seisnes selles et niiviisi leidis vesipiip kasutust ka lauana. Enamlevinud tagurpidi vesipiip toimib malelauana, aga variante on palju.vesipiip-2

Selle idee võtsid varsti üle hiinlased, kes on tänaseks loonud mitmeid tagurpidi vesipiibu disaine. Osad lauaga, osad ilma lauata.

Viimaste peamine mõte on olla lihtsalt ilus ja stiilne kodu sisustuselement kuid neil on ka mitmeid praktilisi omadusi. Näiteks püsib selline asjandus kindlamini püsti kui tavaline vesipiip, mis eriti pidudel on üsna tähtis. Kui süsi sealt siiski maha peaks kukkuma, siis ei lenda sötükid mööda tuba laiali.vesipiip-3

Varsti on sellised vesipiibud (mitte Hiina päritolu) ka Eestis saadaval.

Kokteilid

jaanuar 25, 2010 Lounged, Vesipiibu nipid

Üks võimalus vesipiipu nautida on seda teha kasutades erinevaid maitseid ühekaupa. Kuid on ka võimalus erinevaid vesipiibu tubakaid omavahel segada. Mõned vesipiibusõprade lemmikkokteilid mis on kokku kogutud foorumitest üle maailma:

Sex on the Beachvesipiip-sex-on-the-beach

40% Mango

30% Vaniljevesipiip-cosmopolitan

30% Virsik

The Quickie

50% Maasikas

50% Sidrun

Märjad unenäod

50% Apelsinvesipiip-fuzzy-navel1

50% Vanilje

Klassika

80% Topeltõun

20% Piparmünt

Happy Ending

50% Arbuus

50% Virsik

vesipiip-daiquiri

Kirsipomm

50% Kirss

50% Vanilje

The Red Line

40% Kirss

30%  Vaarikas

30% Maasikas

Triibud

40% Arbuus

30% Vaarikasvesipiip-margarita

30% Kirss

Secret Garden

50% Mango

50% Roos

The Money Shot

50% Sidrun

50% Piparmünt

Must rüütel

40% Cola

30% Kirssvesipiip-martini2

30% Vanilje

Arabian Nights

50% Jasmiin

50% Piparmünt

First Time

80% Maasikas

20% Chocomint

vesipiip-mimosa

Purple Dayz

50% Viinamari

50% Piparmünt

Cuban Mojito

20% Piparmünt
80% Sidrun
Vaasi 50% külm vesi ja 50% toonik

Gabey Babyvesipiip-mojito

40% Apelsin

30% Viinamari

30% Maasikas

Kiivi ja Maasika Mahedus

70% Kiivi (pitsis allpool)
30% Maasikas
Vaasi pane ohtralt jääd et vesi oleks jääkülm

Talverõõmud

60% Viinamari

30% Piparmüntvesipiip-pina-colada

10% Kaneel

Virsikupirukas

60% Virsik

30% Vanilje

10% Kaneel

Ahjuõun

100% Topeltõun

Valmista tubakapits õunast ja seejärel pane vesipiip tööle nagu tavaliselt. Väga mahe ja aroomiküllane maitse.

Õunast vesipiibu tubakapitsi valmistamise õpetus

vesipiip-vesipiibud

1. Piibutatamist alustatakse vesipiibuga mis on jäänud peale eelmist korda puhastamata ja vesi vahetamata.  Tulemus – vesipiip näeb kole välja ja maitse on ka nagu ta on.

2. Kasutatakse tervet kiirsöe söetabletti. Tulemus – suits muutub varsti kangeks ja vastikuks.

3. Lisaks sellele et kasutatakse tervet söetabletti tehakse ka augud fooliumisse ainult söe alla. Tulemus – suits muutub eriti kangeks ja vastikuks ja vesipiip kestab vähe.

4. Seltskonnas piibutades ei kasutata ühekordseid huulikuid a.k.a. kondoome. Tulemus – kui keegi on hiljuti mõne nakkushaiguse saanud (see ei pruugi veel väljagi paista), siis nakatuvad ka kõik teised kes temaga koos vesipiipu teevad.

5. Vesipiipu tehakse pikalt väikeses umbses toas kus pole lahti ükski aken ega uks, loomulikult pole seal ka ventilatsiooni. Tulemus – hapniku vähesuse tõttu võib tekkida peavalu.

6. Pitsi pannakse liiga palju tubakat. Tubakat on pitsis kuhjaga ja ta puutub fooliumiga kokku. Tulemus – tubakas läheb kärssama ja suitsul kehv maitse.

7. Tubakas pannakse pitsi liiga tihedalt. Tulemus – õhk ei pääse vabalt läbi käima ja tõmmata on raske.

8. Kasutatakse liiga õhukest fooliumi. Kui ei ole käepärast spets vesipiibu fooliumit (LINK), siis tuleks kasutada toidupoodides müüdavaid paksemaid fooliume. Need tunneb ära pakendil olevast kirjast Extra Strong. Liiga õhukese fooliumi kasutamise tulemus (eriti lööb see välja siis kui kasutatakse tervet söetabletti ja augud on tehtud ainult söe alla) – kärssamaläinud tubakas ja kehv maitse.

9. Vesipiibul on mittetöötav ventiil. Kui ventiil mitmeid kordi peale piibutamist on loputamata jäetud, siis kleepub seal asuv kuul kinni ja ventiil enam ei tööta. Tulemus – kui süsi liiga kauaks ühte kohta on jäänud ja tubakas see tõttu kärssama läinud, siis peale söe edasinihutamist ei saa vaasi kogunenud kanget suitsu sealt välja puhuda.

10. Vesipiibu tihendite korrasolekule ei pöörata tähelepanu. Kui tihendid on aastatega ära väsinud siis võivad nad õhku läbi laskma hakata. Tulemus – tõmbamine muutub raskeks. Õnneks on uued tihendid olematu hinnaga saadaval – LINK

11. Kasutatakse umbset voolikut. Enamus lõunamaades turistidele müüdavad vesipiibud tulevad koos voolikutega mis on juba algusest peale liiga umbsed. Kuid ka korralik voolik muutub aastatepikkuse pideva kasutamisega umbseks, sinna koguneb igasugu sodi sisse. Pestava vooliku puhul saab selle probleemi lihtsalt lahendada, ta tuleb läbi pesta. Umbse vooliku kasutamise tulemus – tõmbamine on raske.

12. Vaasi pannakse liiga palju vett. Seda tuleks panna ainult niipalju et vette ulatuv toru jääks ca 3-4cm vee alla. Kui vett on rohkem siis on tõmbamine raskem ning vesi võib sattuda voolikusse. Viimasel juhul tekib tõmmates ebameeldiv lurin.

13. Kiirsütt süüdatakse tubakapitsi peal. Tulemus – süsi eritab tubaka sisse ebameeldivat maitset, samuti ei ole eritunud osakesed tervislikud.

14. Pitsile asetatakse süsi mis ei hõõgu veel täielikult. Mõeldakse et küll ta tõmbamise käigus hõõguma hakkab. Hakkab küll, aga enne seda tõmbad enesesse rõõmsalt suurtes kogustes vingugaasi, lisaks võib tekkida ebameeldiv kõrvalmaitse. Kõige parem on asetada pitsile täielikult hõõguv süsi ja seejärel veel tõmbamise alustamisega minut-paar oodata.

15. Seltskonnas piibutades unustatakse ennast pikalt lobisema voolik  käes, samas teised ootavad juba ammu et voolik nendeni jõuaks. See ei puuduta küll otseselt vesipiibu ettevalmistamist, aga on üks nii levinud viga et lihtsalt tuli ära mainida.

Miks vesipiip puhas peaks olema?vesipiibu-puhastamine


1. Et maitse oleks hea. Pole just meeldiv kui mistahes tubakat kasutades on maitse ikka üks, selline vastiku kõrvalmaitsega ja kibedavõitu.

2. Et vesipiip säilitaks oma esialgse välimuse.

3. Et vesipiip ei läheks rooste nii et võimatu on seda osadeks võtta.

4. Et tõmbamine poleks raske. Kui vesipiibu sisse on igasugu jama kogunenud siis ta muutub umbseks.

5. Puhastamata vesipiibuga suitsetamine on ebatervislikum.

6.  Et tõmbamisel voolikust mingit puru suhu ei satuks.

Kuidas vesipiipu puhastada:

Alusta tubakapitsist. Üldjuhul piisab kui see sooja veega nii seest kui väljast loputada. Kui aukudesse on sodi kogunenud, siis lükka see välja hambaorgiga, seejärel loputa kogu pits uuesti. Pitsi peab kindlasti puhastama peale igat piibutamist.

Nüüd pese läbi metallosa. Lase algul mõnda aega kuuma vett läbi keskmise toru. Seejärel pööra piibuvars tagurpidi ja lase sooja vett sisse altpoolt aukudest mis asuvad vette mineva toru kõrval. See puhastab ventiili ja selle osa mille külge käib voolik. Kui puhastad piipu regulaarselt siis sellest piisab, harja pole vaja kasutada. Kui su vesipiip on pikemat aega pesemata, siis pead keskmise toru läbi harjama (tee see kokku näiteks Fairy või mõne muu nõudepesuvahendiga), samuti pead lahti võtma ventiili ning seal oleva kuulikese eraldi ära pesema.

Nüüd vaheta vaasis olev vesi. Kasuta kindlasti külma vett. Vett tuleb kindlasti peale igat piibutamist vahetada. Kui vaas on seespoolt määrdunud, siis lihtsaim variant selle puhastamiseks on panna sinna veidi kuuma vett, paar teelusikatäit sidrunhapet (müüakse poodides maitseaineriiulis) ning loksutada paar minutit. Sidrunihappe asemel võid kasutada ka liiva kui seda on. Kui vaas on seespoolt väga tugevalt määrdunud võid vajada nõudepesuvahendit ja pudeliharja.

Kui voolikust juba mingit puru suhu satub, siis on aega ka voolikut pesta. Seda saab muidugi teha ainult pestavate voolikutega. Lõunamaades turistidele müüdavate piipudega tulevad enamasti kaasa mittepestavad voolikud (kuigi müüjad vastupidist kinnitavad) ja need lagunevad paari pesukorraga laiali. Ka Eestis müüakse päris palju lõunamaades turistidele toodetud piipe mille komplektis on mittepestav voolik. Aga üks kindel koht, kust kõigi piipudega pestavad voolikud kaasas on, asub siin – LINK

Vooliku pesemine on tegelikult päris lihtne – lase temast niikaua sooja vett läbi joosta kuni väljuv vesi on puhas. Seejärel puhu voolikusse jäänud vesi välja ning riputa voolik nõrguma et viimanegi vesi välja tuleks. Kui voolikusse on jäänud vett, siis tekib piipu tõmmates voolikus ebameeldiv lurin ja tõmbamine on raskendatud.

Puhas vesipiip:

+ Maitse on hea

+ Vesipiip näeb parem välja

+ Vesipiip ei erita pärast toanurgas seistes ebameeldivat lõhna

+ Vesipiipu on pärast võimalik osadeks lahti võtta

+ Tõmbamine pole raske

+ Tervislikum

+ Tõmbamisel ei satu voolikust puru suhu

Puhastamata vesipiip:

+ Mugav, ei pea puhastamisele aega kulutama

Puhas vesipiip võitis 7 : 1

Vesipiibu tuulekaitse

detsember 16, 2009 Vesipiibud

vesipiibu-tuulekaitseVesipiipe müüakse nii tuulekaitsega kui ilma, aga milleks see asjandus siiski vajalik on?

1. Võimaldab kasutada vähem sütt kuna tuulekaitse ei lase söe tekitatud kuumusel laiali hajuda.

2. Väljas tuulise ilmaga piipu tehes ei lase tuulel söetükke piibu pealt ära puhuda.

3. Süsi kestab kauem.

4. Kui tegemist on ilusa tuulekaitsega, siis annab ta piibu välimusele oluliselt juurde.

5. Kui piip ümber juhtub minema, siis võivad hõõguvad söetükid tuulekaitse sisse jääda, selle asemel et mööda tuba laiali lennata.

6. Selle abil saab mugavalt söetükke tubakapitsil edasi liigutada, ei pea tange otsima hakkama.

Kõige ilusamad tuulekaitsed hea hinnaga leiab siit – Vesipiibu lisavarustus

muudidLollused mis teismelised või muidu peast soojad tegelased aegade jooksul valmis on mõelnud ja agaralt teistele soovitavad:

1. Tee fooliumi augud ainult söe alla. Tulemus: tubakas läheb varsti kärssama ja suits on vastikult kange ning piibuseanss jääb väga lühikeseks.

2. Lisa tubaka sisse igasugu taimset ollust. Tulemus: maitse muutub vastikuks, lisaks terviseriskid.

3. Pane foolium ka tubaka alla. Tulemus: kuigi pits jääb peale piibuseanssi ja tubakaaluse fooliumi eemaldamist näiliselt puhas on see enesepettus – enamus põlemisjääke koguneb tegelikult pitsi sisemusse ja kui pitsi mitte pesta on maitse järgmisel korral halb.

4. Enne tubakapitsi piibule asetamist puhu alumisest otsast sisse. Tulemus: ebameeldiv maitse suus ja piibutamisnaudingut see paremaks ei muuda.

5. Pane vaasi vee asemel viin või muu kange alkohol. Tulemus: enamvähem kainel inimesel on sellist piipu võimatu tõmmata, lööb hingest kinni (sama tulemuse saab kui üritada avatud viinapudeli seest sügavalt õhku sisse hingata.

6. Ära pane niiske vesipiibutubaka peale üldse fooliumi. See müüt tuleneb sellest et ollakse näinud araabiamaades kohalikke nii tegemas. Tegelikkuses aga on märkamatuks jäänud, et nii tehakse piipu ainult kuiva musta värvi (mee) tubakaga, mille puhul tulemus ongi täiesti ok. Tulemus niiske tubakaga: suits on ebameeldivalt kange ja vastiku maitsega.

vesipiibukasutamine

1. Varu head tubakat ja sütt, samuti läheb tarvis fooliumi.

2. Võta vesipiibu vaas ja vala sinna külma vett niipalju, et  vette minev metalltoru oleks veepiirist umbes 3-4cm madalamal.

3. Niisuta veega kummitihendit mis jääb piibu metallosa ja vaasi vahele. Nüüd aseta metallosa (keerates mitte otse surudes!) oma kohale.

4. Aseta oma kohale söetaldrik ja tubakapits.

5. Puhu igaks juhuks läbi vooliku, juhuks kui sinna mingit sodi peaks kogunenud olema.

6. Kinnita voolik(ud) vesipiibu metallosa külge, ole kindel, et see püsib kindlalt paigal.

7. Katseta nüüd terve vesipiibu õhukindlust. Aseta peopesa tubakapitsi peale ja tõmba voolikust. Kõik on okei kui tunned käel kerget vaakumit. Kui vaakumit ei teki, siis laseb vesipiip kuskilt ühenduskohast läbi, otsi see koht välja ja likvideeri puudused.

8.  Murra söetablett pooleks, kui on suur (40 või 50mm) siis neljaks. Võta tükid söetangide vahele ja läida põlema. Kõige mugavam on selleks kasutada spetsiaalset vesipiibu söe süütajat, aga kui süsi pole niiskunud ja teed seda tuulevaikses kohas, siis on välgumihkel või tikud ka ok. Võiksid sütt süüdata õues, sest kiirsöed eraldavad süttimisel ebameeldivat haisu. Kui süsi lõpetab sädelemise, puhu talle õrnalt peale või lase nats tuulekäes seista, et see muutuks enamvähem ühtlaselt punaseks. Nüüd võid söetükid asetada söetaldrikule.

9. Puista tubakas pitsi, enamvähem ülemise ääreni. Mida õhulisemalt seda parem, sest muidu ei pääse õhk hästi läbi.

10. Kata pits fooliumiga (kõige parem on spets vesipiibu foolium sest see on õige paksusega) ja tee hambaorgi, poolpõlenud tiku või söetangide vardaga mõned augud. Suru kergelt käeservaga foolium allapoole ja tõmba ta seejärel uuesti servadest pingutades sirgeks. Asja mõte on selles, et siis jääb foolium tubakast 1-2mm kaugusele ja ei lähe pärast kärssama.

11. Aseta söetükid pitsi katvale fooliumile (ühte äärde, mitte keskele!), aga ära veel kohe piibu “käimatõmbamisega” alusta, oota veel paar minutit, nii on pärast maitse parem. Seejärel tõmba vesipiip käima. Selleks et vesipiip korralikult tööle hakkaks kulub 1-2 minutit.

12. Võta ligi ka midagi joodavat, näiteks teed. Muidu kipub kurk kuivama hakkama pikapeale.

13. Naudi piibutamist, umbes 15-20 minuti pärast nihuta tangide abil söetükke tubakapitsil edasi.

ettevalmistus2

1. Kasuta head tubakat ja korralikku sütt. Tubakatest Nakhla või Afzal ja sütest Nakhla, Belgia või Three Kings.

2. Kunagi ära aseta sütt otse tubaka peale välja arvatud juhul kui kasutad musta, nn mee tubakat. Muude tubakate puhul kasuta alati fooliumit.

3. Sütt süüta ikka õues mitte toas.

4. Liiguta sütt pitsi peal aegajalt edasi, siis kuumeneb tubakas ühtlasemalt ning maitse on seetõttu parem. Kui sütt ainult ühes kohas hoida võib tubakas kärssama minna ja siis muutub maitse vastikuks.

5. Kui suits on liiga kange, siis muuda söe asukohta ja seejärel puhu kergelt voolikusse, et see väljutaks ventiilist vaasi ülaossa kogunenud suitsu. Eeldab ventiili olemasolu.

6. Enne metallosa vaasiga ühendamist tee tihend märjaks ja kindlasti keera metallosa vaasi otsa, mitte ära suru.

7. Enne igat piibutamist võta piip lahti ja pese ta korralikult läbi. Loomulikult vaheta ka vaasis olev vesi.

8. Kasuta nikotiinifiltrit. See võtab kinni kõik jama mis voolikusse on kogunenud.

9. Tubaka värskuse säilitamiseks hoia seda õhukindlas pakendis.

10. Pestavate voolikute puhul aseta need peale läbipesemist rippuma et vesi välja nõrguks.